Amenerrasulü-Arapça ve Türkçe Okunuşu

DUAYI DİNLEMEK İÇİN YUKARIYA TIKLAYINIZAMENERRASULÜ’NÜN OKUNUŞU:
Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.
La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.
AMENERRASULÜ’NÜN MEALİ:
O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti, Mü’minler de (onlardan) her biri Allah’a, onun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandı.”Onun (Allah’ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız (hepsine inanırız), dinledik, (kabul ettik) emrine itaat ettik, Ey Rabbimiz, mağfiretini isteriz. Son varışımız ancak sanadır” dediler.
Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez. Herkesin kazandığı hayır faidesine, yaptığı şer kendi zararınadır. “Ey Rabbimiz, unuttuk, yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme, Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma. Bizden sadır olan günahları sil, bağışla, bizi esirge. Sen mevlamızsın bizim. Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et 

Google Plus'da Paylaş

Yazar Muhadda

Muhadda bir bilgi topluluğudur. İllegal hiçbir veri sitemizde barındırılmamamaktadır. Yazmış olduğunuz yorumlardan sorumlu olduğunuzu Hatırlatırız.
  Blogger İle Yorum Yap
  Facebook İle Yorum Yap

22 yorum :

 1. Teşekkür Ederim ALLAH RAZI olsun...

  YanıtlaSil
 2. mealinde son cümleyi anlamadım çeviri eksik mi olmuş acaba (artık kafirler) diye bitmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et.

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkür ederim. Ezberlemek için uğraşıyorum.

  YanıtlaSil
 5. Siteniz güzel bu siteyi eklermisiniz http://www.islamiklimi.com

  YanıtlaSil
 6. Eğer Bu Sureyi Okuduktan Sonra Vefat Edersiniz Şehid Sayılırsınız Allahın İzniyle

  YanıtlaSil
 7. Yanlış yazılmış min deil mir olacak

  YanıtlaSil